Close
Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.
Imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła

IV edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2016-05-02 10:34:29

26.04.2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego sprawdzała swoją wiedzę na temat NSZZ „Solidarność”.

Czwarta edycja konkursu odbyła się pod patronatem NSZZ „Solidarność” KWB Turów, Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” i Starosty Zgorzeleckiego.  Celem  konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat w/w ruchu społecznego, kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu.  
Historię i założenia „Solidarności” przypomnieli uczestnikom konkursu przedstawiciele organizatorów: Franciszek Kopeć – przewodniczący regionu Jelenia Góra NSZZ „Solidarność”, Marek Dołkowski – zastępca przewodniczącego NSZZ „Solidarność” KWB Turów,  Starosta ZgorzeleckiUrszula Ciupak oraz Wicestarosta  Daniel Fryc.
Uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą z zakresu historii i działalności ruchu „Solidarność”, a najlepsi z nich otrzymali atrakcyjne nagrody (m.in. tablety). Najlepsze szkoły (w kategorii: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) otrzymały nagrody pieniężne

Lista laureatów:   

Szkoły gimnazjalne:
1. Klaudia Lorenc - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu
2. Karolina Prusicka - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu
3. Kamila Gruszka - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni
4. Kornelia Łuczak- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu
5. Karolina Wasilewska - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu
6. Mateusz Owsiak- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Konrad Rokicki - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
2. Wojciech Łopato - Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
3. Karolina Taboła - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
4. Paulina Ludziak - Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu 
5. Katarzyna Lelek- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu
6. Jakub Łubiański- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu

W klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych I miejsce 
- Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.
W klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych I miejsce 
- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu.

W konkursie udział brały:

Szkoły gimnazjalne:
1. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu
2. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu
3. Gimnazjum Specjalne przy MOS w Zgorzelcu
4. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni
5. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie
6. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu
3. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
4. Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz