Jagienki, Kamili, Korneliusza

Gmina Zgorzelec kolejny rok na podium

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-12-14 11:51:03

Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Zgorzeleckiego realizuje corocznie program imprez skierowany do dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym. Ten program to realizacja imprez w 2018 r. – XIX igrzyska LZS w następujących kategoriach:

halowa piłka nożna, szachy, tenis stołowy, biegi przełajowe, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa.

Gmina Zgorzelec osiągnęła najlepsze wyniki w 2018 r.:

- I miejsce gminy w tenisie stołowym w strefie,

- V miejsce drużynowo w biegach przełajowych jesienią, w Krzyżowej na 23 gminy startujące,

-  dobre rezultaty drużyn piłkarskich SP Jerzmanki dziewcząt i chłopców.

Bardzo dobra realizacja kalendarza imprez XIX igrzysk LZS (imprezy powiatowe, strefowe, wojewódzkie) pozwoliła osiągnąć wspaniały wynik dla Gminy Zgorzelec, która kolejny raz znalazł się na tzw. ”pudle” wśród 90 gmin startujących na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, że w 2017 r. Gmina Zgorzelec zajęła II miejsce. W 2018 r. Gmina Zgorzelec uplasowała się na III miejscu.

12 grudnia w Gaju Oławskim odbyło się podsumowanie XIX igrzysk LZS, mieszkańców wsi i miast, w którym zostały wręczone okazałe puchary za końcowe wyniki klasyfikacyjne gmin i powiatów oraz wyróżnienia dla działaczy sportowych.

Zrzeszenie LZS Powiatu Zgorzeleckiego bardzo dobrze promuje Gminę Zgorzelec w wydaniu sportowym. Warto się trudzić i zbierać efekty sportowe bo dają one wiele satysfakcji.

Organizacja imprez sportowych i koordynacja wszystkich działań leży w gestii Pana Franciszka Habra, przewodniczącego zrzeszenia LZS Powiatu Zgorzeleckiego.

Źródło: UG Zgorzelec